Kotimainen kilpailukalenteri järjestäjillä

Seurakilpailut kaudella 2022-2023

Kilpailukalenteriin on merkitty kaikki saapuneet kilpailukutsut. Valmennus valitsee ne kilpailut, johon seuran luistelijat osallistuvat. Olettamuksena on, että kaikki valmentajien ilmoittamat luistelijat ovat osallistumassa kilpailuun. Jos näin ei kuitenkaan ole, niin luistelijan tulee perua osallistumisensa peruutuspäivämäärään mennessä ilmoittamalla asiasta  huopaiset@gmail.com sekä annaeruuskanen@gmail.com

Kilpailuperuutuksen yhteydessä mainitse nimi (etu-ja sukunimi) ja kilpailu, johon luistelija ei osallistu! HUOM! Jokaisessa kilpailussa on mahdollisuus, että järjestävä seura joutuu karsimaan luistelijoita. Rajaus voi mennä joko niin, että jokaisesta seurasta otetaan sama määrä luistelijoita sarjaan tai tietty prosenttiosuus suhteutettuna ilmoitettuun osallistujamäärään. Eli jos samasta seurasta on useampi luistelija samassa sarjassa, kaikki eivät aina välttämättä pääse samaan kilpailuun. Ilmoittamisjärjestystä kuitenkin muutetaan joka kerta niin, että jokainen pääsee vuorollaan mukaan. Jos karsiutuu kerran niin seuraavalla kerralla karsiutuu joku toinen.

HUOM! katsothan järjestävän seuran sivuilta kilpailuvahvistuksesta käytännön, kuinka toimitaan peruutuksen tullessa (lääkärintodistus yms).

Kilpailuihin liittyvissä asioissa ota suoraan yhteyttä valmentajaan.

Kilpailukalenterissa on kilpailut joihin seurana osallistumme.
Muutokset kauden aikana ovat mahdollisia.

Syyskuu

pvmkilpailukutsuosallistujattulokset
10.-11.9.2022Tikkurila Trophy(aloituskilpailu SM-sarjat)kutsuTelmaresults

Lokakuu

pvmkilpailukutsuosallistujattulokset
1.-2.10.2022Joensuun aloituskilpailu Syyspiruetit (isu-sarjat)kutsuAnna, Maisa, Telma, Aino, Milda
15.-16.10.2022Tähtisarjojen kutsukilpailu, ML (Mikkeli)kutsuJenna, Mila, Milla, Hilma, Oona, Hulda, Nova, Sofia
22.-23.10.2022Debytanttien ja SM-Noviisien 1- VK L2 JyTLs (Jyväskylä)kutsuTelma
29.-30.10.2022Senioreiden ja Noviisien 1.lohkokilpailu (lohko 2), PTL (Porvoo)kutsuAnna ja Maisa

Marraskuu

pvmkilpailukutsuosallistujattulokset
12.11.2022SaTun syysluistelut isu-sarjoille
19.-20.11.2022Debytanttien ja SM-noviisien 2. VK L2 KuLs (Kuopio)
26.11.2022Tähtisarjojen Marrasluistelut VarTa (Varkaus)

Joulukuu

2021-2022

Syyskuu

pvmkilpailukutsuosallistujatperuutuspäivävalmentajatulokset
17.-19-9.-21Syyspiruetit, Joensuu (JoKa)kutsu
SM-Noviisit: Maisa ja Telma
27.8.-21JannikaSM-noviisit nuoremmat
SM-noviisit
vanhemmat

25.-26.9.2021ISU-sarjojen kutsukilpailu, Kotka (KoTa)kutsuEmme osallistu

Lokakuu

pvmkilpailukutsuosallistujatperuutuspäivävalmentajatulokset
2.10.2021Syysluistelut Varkaudessa
(VarTa)
kutsuEmme osallistu
16.10.2021Minikarnevaalit Kuopiossa (KuTa)kutsuTintit:Hulda
Silmut B: Aino, Jenna, Mida
Taitajat: Hilma, Milla, Mila
Jannika, AnnaTaitajat
Tintit
Silmut B
16.10.2021ISU-kutsukisat Kouvola (KooVee)kutsuAnnaJuniorit
Juniorit FP
Juniorit final results
30.10.2021Kutsukilpailu Tähtisarjoille (Mikkeli)kutsuTintit:Hulda
Silmut B: Aino, Jenna, Mida
Taitajat: Hilma, Mila, Oona
AnnaTintit
Silmut B
Taitajat

29.10.-31.10.2021Noviisien, juniorien ja seniorien lohkokilpailu
L2, Joensuussa (JoKa)
kutsuAnnaJannikaSP
FS
final results

Marraskuu

pvmkilpailukutsuosallistujatperuutuspäivävalmentajatulokset
7.11.2021Kutsukisat Keuruulla (tähtisarjat)kutsuemme osallistu
20.11.2021 Kutsukilpailu Kuusankoskella tähtisarjoille(KTL)kutsuTintit:Hulda
Silmut B: Aino, Jenna,
Taitajat: Hilma, Milla,Mila, Oona
JannikaTintit
Taitajat
Silmut B
20.11.2021Kutsukilpailu tähtisarjoille IisalmessakutsuEmme osallistu
27.-28.11.2021SM-noviisien ja debytanttien 2.lohkokilpailukutsuDebytantit:Helmi
SM-noviisit:Maisa, Telma
JannikaDebytantit
SM-Noviisit SP
SM-Noviisit FS

Joulukuu

pvmkilpailukutsuosallistujatperuutuspäivävalmentajatulokset
4.12.2021Joulutähti kutsukilpailu tähtisarjoille
Haminassa
kutsuemme osallistu
5.12.2021Kutsukilpailu tähtisarjoille Kouvolassakutsuemme osallistu
6.12.2021Itsenäisyyspäivän kilpailu Jyväskylässä (tähtisarjat)kutsuTintit:Hulda
Silmut B: Aino, Jenna, Mida
Taitajat: Hilma, Milla,Mila, Oona

Tammikuu

pvmkilpailukutsuosallistujatperuutuspäivävalmentajatulokset
8.-9.1.2022 2. Lohkokilpailut
seniorit, juniorit ja noviisit, Heinola
kutsuPERUTTU
14.-16-1.2022Crystal Cup (tähti- ja isu-sarjat) MikkelissäkutsuSilmut B: Jenna, Milda
Taitajat: Hilma,
Debytantit: Helmi
SM-Noviisit: Maisa ja Telma
29.12.Jannika/Anna
15. tai 16.1.2022Tinttien kutsukilpailu MikkelissäkutsuHulda29.12Jannika/Anna
16.1.2022Kutsukilpailu tähtisarjoille KotkassakutsuEmme osallistu
29.1.2022Tarmon tähtiluistelut (Varkaus)kutsu
Tintit 2013: Hulda
Taitajat: Milla, Mila, Oona, Hilma
Silmut B: Aino, Jenna, Milda
8.1.2022Jannika
29.1.2022Varalan Vappis kevätkilpailut (Tampere)
Tähtisarjat
kutsu Emme osallistu

Helmikuu

pvmkilpailukutsuosallistujatperuutuspäivävalmentajatulokset
4.-6.2.202260+60 SM-noviisien ja Debytanttien valintakilpailu
Myyrmäki, EVT
kutsuHelmi Jannika
6.2.2022Kutsukilpailu tähtisarjoille Kouvolassa, KKJTkutsuTintit 2014:Nova ja Sofia
Tintit 2013:Hulda
Taitajat: Hilma, Milla, Mila
Silmut B: Milda, Aino, Jenna
Anna
13.2.2022Tähtikisat KeuruullakutsuEmme osallistu
19.-20.2.2022Helmipiruetit/SB-kilpailu juniorit ja seniorit + isu-kisat + tähtikisat, Joensuu, JoKakutsu
kutsu
kaikkiJannika
27.2.2022Omat kisat Omat tähtisarjalaiset

Maaliskuu

pvmkilpailukutsuosallistujatperuutuspäivävalmentajatulokset
12.-13.4.2022Loppukilpailut Mikkelissä
(Juniorit, Debytantit ja SM-noviisit hopeafinaalit)
kilpailuvahvistusHelmi Jannika

Huhtikuu

pvmkilpailukutsuosallistujatperuutuspäivävalmentajatulokset
1.-3.4.2022Easter Skatekutsu
kutsu
B-silmut: Jenna, Aino, Milda
Debytantit: Helmi
SM-Noviisit: Telma, Maisa
Juniorit: Anna
Jannika

2020-2021

Syyskuu

pvmkilpailukutsuosallistujatperuutuspäivävalmentajatulokset
5.-6.9.2020B-sarjojen aloituskilpailu,
Savonlinna
kutsuHelmi, Telma, Maisa, AnnaJannikaA-silmut
Debytantit
Noviisit
Juniorit
11.-13.9.2020Honeysty Cup, Tamperekutsuemme osallistu
26-27.9.2020Jackson Haines Memorial
Cup, aloituskilpailut A+B-sarjat,
Kokkola
kutsuemme osallistu

Lokakuu

pvmkilpailukutsuosallistujatperuutuspäivävalmentajatulokset
18.10.2020Tähtisarjojen
kutsukilpailu
Savonlinnassa
kutsuTintit:
Hulda, Oona
Minit:
Aino, Jenna, Milda
Taitajat:
Hilma, Milla, Mila, Emilia
Jannika ja AnnaTintit 2013
Tintit 2012
Taitajat 2009
Minit
24.-25.10.2020Debytanttien ja SM-noviisien
2 lohkon 1. lohkokisa, Kotka (KoTa)
kutsu emme osallistu


31.10-1.11.2020Senioreiden, Junioreiden ja Noviisien 1. lohkokilpailukutsuNoviisit:
Maisa
Juniorit:
Anna
Seniorit:
Jannika
PauliinaNoviisit
Jun.Lo
Jun.Vo
Juniorit
Sen. Lo
Sen.Vo
Seniorit

Marraskuu

pvmkilpailukutsuosallistujatperuutuspäivävalmentajatulokset
7.11.2020Kutsukilpailut Keuruullakutsu
Emme osallistu
8.11.2020Kutsukilpailut MikkelissäkutsuTintit:
Hulda, Oona
Minit:
Aino, Jenna, Milda
Taitajat:
Hilma, Mila, Emilia
19.10.2020JannikaTaitajat
Tintit 13
Tintit 12
Minit
21.11.2020Kutsukilpailut IisalmessakutsuEmme osallistu
22.11.2020ISU-kutsukilpailut Kouvolassa ja
1. A-silmujen SB-kisa
kutsuA-Silmut: Helmi
Noviisit:Maisa
Juniorit:Anna
Seniorit:Jannika
6.11.2020JannikaA-silmut
Noviisit
Juniorit
22.11.2020Tähtisarjojen alue- ja kutsukilpailut LappeenrannassakutsuTintit:
Hulda, Oona
Minit:
Aino, Jenna, Milda
Taitajat:
Hilma, Mila, Milla, Emilia
31.10.2020Anna Tintit13
Tintit 12
Minit
Taitajat

Joulukuu

pvmkilpailukutsuosallistujatperuutuspäivävalmentajatulokset
4.-6.12Santa Claus Figure Skating Competition, Tampere (Varala-tiimi)kutsuMaisaPauliina (?)PERUTTU
5.12.HaTal Kutsukilpailu tähtisarjoillekutsuEmme osallistuPERUTTU
6.12. Jyväkskylän kutsukisat (tähtisarjat)kutsuTintit:
Hulda, Oona
Minit:
Aino, Jenna, Milda
Taitajat:
Hilma, Mila, Milla, Emilia
JannikaPERUTTU

Tammikuu

pvmkilpailukutsuosallistujatperuutuspäivävalmentajatulokset
15.1.2021Jyväskylän
virtuaalikisat
kutsuTintit:
Hulda, Oona
Minit:
Aino, Jenna, Milda
Taitajat:
Hilma, Milla, Mila,
9.1.2021Jannika ja AnnaTintit
Minit
Taitajat

Helmikuu

pvmkilpailukutsuosallistujatperuutuspäivävalmentajatulokset
20.2.2021Keuruun
virtuaalikisat
kutsuTintit:
Hulda, Oona
Minit:
Aino, Jenna, Milda
Taitajat:
Hilma, Milla, Mila
Emme osallistuJannika ja Anna
27.-28.2.2021Helmipiruetit (JoKa)
ISU-virtuaalikisat
(A-silmut&Noviisit
SB-kisa) + Aluefinaalit
kutsu
kutsu2
Tintit:
Hulda, Oona
Minit:
Aino, Jenna, Milda
Taitajat:
Hilma, Milla, Mila
A-Silmut: Helmi
Debytantit: Telma
Noviisit: Maisa
Juniorit: Anna

JannikaTintit 13-14
Tintit 13-14
Tintit 2012
Tintit 2012
Minit
Minit
Taitajat 2011
Taitajat 2011
Taitajat 2010
Taitajat 2010
Noviisit
Noviisit
A-silmut
A-silmut
Juniorit
Juniorit FP
Juniorit SP
Debytantit
Debytantit

Maaliskuu

pvmkilpailukutsuosallistujatperuutuspäivävalmentajatulokset
13.3.2021Isu-sarjojen aluemestaruus, virtuaali-
kilpailu, HaTal
kutsuA-silmut:Helmi
Debytantit:Telma
Noviisit:Maisa
JannikaA-silmut
Debytantit
Noviisit

Huhtikuu

pvmkilpailukutsuosallistujatperuutuspäivävalmentajatulokset
23.-25.4.2021A-silmujen ja Noviisien
finaalit, JoKa, virtuaalikisa
kutsuA-silmut:Helmi
Noviisit:Maisa